Hodnocení

2. roj světlušek Lampyris Dobříš (2017)

Délka pobytu: dva týdny
Počet osob: 28 (21 světlušek, 7 dospělých)

Umístění tábořiště – Krásné místo, romantické lesy a rybník, trochu horší louka na hraní (nebyla posekaná, jinak by byla dobrá)

Koncepce tábořiště – vhodně koncipované

Kuchyň – velký prostor na vše, na vaření, ukládání nádob i potravin, jídelna pro 30 lidí dostačující, v případě deště a větru dobře kryje

WC – bohužel když se na tábořišti kope, tak se brzy dostanete na vodu a tak byly i kadibudky nad louží…

Pitná voda – v studni byla pitná voda či je možné ji dovážet z Čečelovic z místního vodovodu

Koupání – nezelená, přístup po schodech, žádný luxus, ale plně postačující

Kamna – nám příliš netáhly, občas byla kuchyň plná kouře ale obvykle po chvíli přešlo

Solární systém – perfektní!

Stany a nádobí – měly jsme své, nemohu tedy posoudit

Hygiena – žádný systém nezaveden

Závěrečné hodnocení – s tábořištěm a komunikací jsme byly velmi spokojené, vše se dalo řešit, jedno z nejhezčích míst kde jsme byly, cítily jsme se zde bezpečně a tábořiště určitě doporučuji.

Zuzana Vonková, Střelka, 2. roj Lampyris Dobříš

TOM 3107 Kutná Hora (2016)

Délka pobytu: týden
Počet osob: 30

Na základě zkušeností z cca 10 skautských tábořišť, která jsme si v minulosti pronajali, uvádím hodnocení tohoto tábořiště především vzhledem k jeho popisu na webových stránkách.

Umístění tábořiště – jedno z nejlepších, která jsme měli. Nádherná příroda, klid i hezká krajina kolem (asi to nejcennější)

Koncepce tábořiště – velmi dobře koncipované

Kuchyň – koncepce vynikající, dostatečný prostor, jak ve vlastní kuchyni tak i dostatečná jídelna. Regály, pracovní stoly nadstandardní. Z kuchyně je přehled na celé tábořiště, kuchař může i provádět dohled nad dětmi. Ochrana před deštěm i větrem, zcela dostačující. Tak by měly vypadat skautské kuchyně, nikoliv ve zděné budově s profesionální výbavou.

WC – nikdo si neztěžoval, i když je zde určitě prostor ke zlepšování.

Pitná voda – tím, že je k dispozici studna, stačí dovážet pouze pitnou vodu, což je technicky lehce zvládnutelné. Spolupráce se sousedním tábořištěm vynikající.

Koupání – v kombinaci Kozina x Chvalovský rybník naprosto optimální.

Stany – tee-pee v naprosté pohodě, podsadové stany mají zřejmě již od začátku špatnou konstrukci.

Nádobí – dostatečné, pouze chybí malé a stření hrnce, ale to je na všech skautských tábořištích. Vzhledem k systému mytí nádobí je nezbytné každoročně provést likvidaci již odepsaného nádobí a doplnění o nové. Zároveň v zimně převezení do civilizace a provést komplexní očistu drátěnkou, pískem a odmaštění v normální kuchyni. Tento problém nelze řešit odkazem na převzetí tábořiště od předchozí skupiny. Jinak mytí nádobí – běžný a dostačující standard.

Kamna – táhnou a né že netáhnou !!! Musí se ale pravidelně čistit a chvíli trvá než se ohřeje zdivo. Pak naprostá pohoda. Jinak obdivuhodné dílo z dlažebních kostek.

Osvětlení – obdivuhodné a naprosto dokonalé

Hygiena – nevyřešeno. Minimálně bych doporučoval zakoupit tzv. vojenskou mobilní polní sprchu. Dle našich zkušeností se třicet účastníků tábora mohlo každý den vysprchovat v teplé vody při spotřebě dvou hrstí dřeva.

Závěrečné hodnocení – po zablokování tábořiště jsme tábořiště navštívili, abychom věděli do čeho jdeme a podle toho určili rozsah materiálu, který bude nutno přivést.

Takže jsme nebyli ničím překvapeni. Osobně si takto představuji tábořiště pro organizace zabývající se pobytem dětí v přírodě zaměřených na přežití v přírodě bez výdobytků civilizace.

Komu to nevyhovuje má řadu možností si nalézt  tábory s podsadovými stany, tee-pee, hlavní zděnou budovou, ve které jsou pokoje, sprchy s teplou vodou, televize, profesionálně vybavená kuchyň, splachovací záchody, elektřina, stoprocentně pitná voda, společenská místnost, pravidelný dozor pracovníků Krajské hygienické stanice a podobně.

Díky za zapůjčení tábořiště pro jeden z našich oddílů.

Mgr. Jaroslav Liberský

Předseda TJ Turista Kutná Hora

2. oddíl skautek, středisko Oheň života Písek (2016)

Délka pobytu: 14 dní
Počet osob: 14

Chtěl jsi nějaké zhodnocení tábořiště – pro nás bylo výborné. Že kamna kouří, na to jsme zvyklé, dosud jsme vařily na polních vojenských. :-)
Vodu jsme si doposud vždy vozily, takže taky nic nového. Věřím, že se studna časem vyčistí. Solární eletřina – super.  Stany trochu horší, čtyři jsme přestavěly, ale i tak jsem ráda za půjčení.
Jediné co holkám trochu vadilo, že při nočních hlídkách bylo od rybníka hodně zvuků (žáby, ježek atd.) :-)
My jsme byly opravdu spokojené a děkujeme za půjčení.

Měj se hezky.
Sopťa

1. skautský oddíl Hradec Králové (2015)

Délka pobytu: 14 dní

Několik postřehů k vašemu tábořišti:

Tábořiště samotné je umístěno v krásném okolí (nedaleko rybník na koupání, dobrý přístup, relativně schované). Velice jsem oceňoval váš solární panel na nabíjení telefonů a baterií do foťáků. Kdyby bylo možné poslat nějaký popis či schema zapojení, rádi ho využijeme. Pokud to nemáte patentované . Dobré je také zázemí hasičárny. Jendak jako skladu tak i nouzového ubytování v případě nějakých děšťů apod. I lednička tam umístěná je dobrá.

Co se týká latrín, tak tam si myslím, že je to dobrý standard. Taková táborová klasika. K nim bych asi žádnou výtku neměl. Co se týká podsad, tak tak problém je, ale o něm víte. Možná by stálo za to se podívat, jak řeší jiní uchycení krovů do podsady, aby se nemusely přitloukat. V neděli jsem odvážel svoji dcerku na tábor a tam to mají řešeno zajímavě. Vyfotím to a pošlu jako nápad. Dále je třeba vyrobit dostatek krovů, aby bylo možné postavit dostatek stanů. Podsady jsou srovnané tak, že by bylo možné postavit cca 19 stanů, ale problém je s krovy.
Pokud si najdete čas, bylo by dobré odkůrovat tyče k tee-pee, aby nedošlo k roztržení plachet. Tyče pak doporučuji uskladnit nastojato opřené o nějaký strom.

K ohřevu vody jsme využívali brutar. Kdyby se vám podařilo sehnat ještě jeden a na tábory ho umístit vedle jídelny na ohřev teplé vody, bylo by to dobré. Jednak bude dostatek vody na mytí nádobí a ešusů a rezervoár teplé vody, která se stále hodí.

Pak by stálo za rozmyšlení, jak přečerpávat vodu do barelů, které jsou na stole. Plný barel je obtížné dostat nahoru. Možná sehnat nějakou jednoduchou pumpu a vodu přečerpávat. Popřípadě barel umístit na nějaký vysoký stolek a z barelu pak vodu rozvést ke kamnům a k pracovnímu stolu. U kamen ji využijete na napouštění hrnců a u stolu pro vaření, popř. umytí rukou při vaření.

Vosy jsou letos úplně všude takže přežít jsme museli.

Na závěr vám také chceme poděkovat za zapůjčení tábořiště. Opět jsme měli možnost se podívat do míst, která jsou přece jenom od Hradce poněkud dál.

V příloze ti posílám leteckou fotku tábořiště. Fotku nám poslal jeden tatínek, který se za námi přiletěl podívat a udělat několik fotek.

Ještě jednou díky za zapůjčení tábořiště a možnost prožít krásných čtrnáct dní v krásném kraji.

Za Jedničku vám děkuje

Vláďa Plašil – Siggi